Poradnia kardiologiczna | Vital Medic Centrum Leczenia Kręgosłupa
VITAL MEDIC
Umów wizytę 

+48 77 549 26 00

PORADNIE

ZAKŁAD PORADNI SPECJALISTYCZNYCH
          PORADNIA LECZENIA KRĘGOSŁUPA
          PORADNIA NEUROCHIRURGICZNA
          PORADNIA NEUROLOGICZNA
          PORADNIA ORTOPEDYCZNA
          PORADNIA KARDIOLOGICZNA
          PORADNIA CHIRURGII RĘKI  
          PORADNIA  CHIRURGII DZIECIĘCEJ
          PORADNIA LECZENIA BÓLU
          PORADNIA LECZENIA WAD           POSTAWY
          PORADNIA REHABILITACYJNA
          PORADNIA PSYCHOLOGICZNA

REJESTRACJA

Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie, mailowo lub osobiście w Dziale Obsługi Pacjenta Szpitala Vital Medic.

+48 77 549 26 00

rejestracja@vitalmedic.pl

Poradnia Kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna w szpitalu Vital Medic wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny. Wykonujemy na miejscu szczegółowe badania, które są niezwykle ważne w procesie skutecznej terapii. W trosce o jak najwyższą jakość usług, do każdego problemu pacjenta podchodzimy indywidualnie.

W ramach poradni kardiologicznej przeprowadzamy konsultacje oraz szereg badań diagnostycznych, takich jak:

 • EKG
 • UKG/Echo serca
 • Test wysiłkowy
 • Holter EKG
 • Holter ciśnieniowy

Świadczymy komercyjne usługi z zakresu konsultacji oraz diagnostyki kardiologicznej.

 

Choroby serca i układu krążenia

Do najczęściej diagnozowanych chorób serca i układu krążenia zaliczamy m.in.:

 • Wady serca
 • Niewydolność serca
 • Zawał serca
 • Miażdżyca
 • Choroba wieńcowa lub niedokrwienna
 • Zapalenie mięśnia sercowego

 

Badania diagnostyczne

EKG 

Jedno z pierwszych badań zlecanych przez lekarza, gdy przyczyną złego samopoczucia pacjenta może być schorzenie kardiologiczne. EKG to nieinwazyjne i bezbolesne badanie profilaktyczne, które pozwala rozpoznać choroby mięśnia sercowego na podstawie jego czynności bioelektrycznej. Elektrody umieszczone na skórze rejestrują impulsy elektryczne związane z pracą serca. Badanie EKG trwa klika minut, a wyniki  dostępne są od razu.

Echo Serca

Badanie znane również pod nazwą UKG oraz USG serca, które jest całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i może być wykonywane wielokrotnie w razie potrzeby. Podczas badania lekarz ocenia pracę oraz budowę mięśnia sercowego, funkcjonowanie komór oraz zastawek, a także prawidłowy przepływ krwi, co umożliwia szybką diagnozę wad serca. Wskazaniem do wykonania UKG jest m.in. choroba wieńcowa czy podejrzenie wrodzonej wady serca.

Test wysiłkowy

Podczas testu wysiłkowego na bieżni ruchomej wzrasta częstotliwość akcji serca, aby pokryć zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen. Badanie zmusza organizm do zwiększonej pracy, jednocześnie monitorując zapis EKG oraz ciśnienie tętnicze krwi, dzięki czemu lekarz może  sprawnie ocenić prawidłowość przepływu krwi przez naczynia wieńcowe oraz wydolność układu krążenia. Test wysiłkowy w zapisie EKG niejednokrotnie dostarcza więcej informacji niż w przypadku zwykłego, spoczynkowego badania EKG.

Holter EKG 

Zwykłe badanie EKG udostępnia jedynie kilkuminutowy zapis pracy serca. Natomiast metoda Holtera umożliwia wielogodzinną rejestrację pracy serca w trakcie zwykłej, całodobowej aktywności badanego. Urządzenie uwzględnia w zapisie zaburzenia rytmu, ocenę pracy rozrusznika, a także nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Po 24 godzinach Holter jest zdejmowany, a uzyskane w ten sposób dane są analizowane przez kardiologa.

Holter ciśnieniowy

Badanie polega na automatycznym, całodobowym pomiarze ciśnienia tętniczego z wykorzystaniem Holtera ciśnieniowego. Urządzenie w regularnych odstępach czasu dokonuje pomiaru ciśnienia zachowując zebrane informacje. Unikalną zaletą całodobowej rejestracji ciśnienia tętniczego jest możliwość uzyskania danych również w trakcie snu badanego. Po 24 godzinach Holter jest zdejmowany, a zapis zostaje poddany analizie przez kardiologa.

TERMINY KONSULTACJI

sobota 8:00 – 16:00

Konsultacje prowadzone są w ramach porad prywatnych i nie wymagają skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.