Anestezjologia i Intensywna Terapia - Vital Medic
VITAL MEDIC
Umów wizytę 

+48 77 549 26 00

O ODDZIALE

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii został utworzony, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pacjentom Szpitala Vital Medic.

Lekarze specjaliści oraz zespół pielęgniarek, pracujących na oddziale, dysponują doświadczeniem oraz najnowszą wiedzą z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, zdobytą podczas wielu szkoleń w kraju i za granicą.

Oddział leczy pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia oraz z ostrą niewydolnością poszczególnych narządów. Ponadto zespół medyczny oddziału sprawuje opiekę nad pacjentami przez całą dobę, w salach operacyjnych oraz w sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego, która jest klimatyzowana sterylnym powietrzem.

Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym, w znieczuleniu podpajęczynówkowym, zewnątrzoponowym lub w znieczuleniach regionalnych. Dobór znieczulenia zależy od rodzaju zabiegu, stanu klinicznego pacjenta oraz, w miarę możliwości, od preferencji pacjenta. Po zabiegu operacyjnym anestezjolodzy czuwają nad właściwą i skuteczną terapią przeciwbólową, z zastosowaniem wszystkich dostępnych technik.

Sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego dysponuje czterema łóżkami oraz jednoosobową izolatką, gdzie przebywają pacjenci po długich i trudnych zabiegach operacyjnych, a także obciążeni chorobami, wymagający specjalnego nadzoru. Pacjenci na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii otoczeni są całodobową i pełną opieką personelu medycznego.

Sala wyposażona jest w specjalistyczny monitoring, pozwalający w sposób ciągły i bezpośredni badać wszystkie funkcje życiowe pacjenta.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Vital Medic dysponuje m.in.:

  • respiratorami umożliwiającymi wdrożenie zaawansowanych technik wentylacji mechanicznej;
  • aparaturą pozwalającą na przeprowadzenie złożonego leczenia nerkozastępczego;
  • monitorami rejestrującymi m.in.: EKG, RR, SpO2, OCŻ, CO, ICP i wiele innych parametrów, pozwalających na zindywidualizowane leczenie pacjenta;
  • aparatem USG ułatwiającym diagnostykę i leczenie oraz umożliwiającym bezpieczne przeprowadzenie procedur inwazyjnych, jak np. zakładanie wkłucia centralnego;
  • wysokospecjalistycznymi łóżkami z materacami przeciwodleżynowymi, podnoszącymi komfort chorego oraz ułatwiającymi opiekę nad pacjentem.