BLOK OPERACYJNY - Vital Medic
VITAL MEDIC
Umów wizytę 

+48 77 549 26 00

O BLOKU OPERACYJNYM

Centrum Leczenia Kręgosłupa świadczy pełen zakres zabiegów neurochirurgicznych oraz ortopedycznych na 3 salach operacyjnych.

Multimodalne systemy integracji cyfrowej umożliwiają rejestrację i przekaz obrazów z sali operacyjnej, pola operacyjnego oraz głębokiego pola operacyjnego w dowolne miejsce w celach archiwizacyjnych, edukacyjnych oraz konsultacyjnych, również podczas trwania operacji.

Blok operacyjny umożliwia wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów, zapewniając najwyższe, światowe standardy postępowania operacyjnego.

Sale operacyjne są odpowiednio skonfigurowane oraz wyposażona w modularne elementy firmy Maquet: stół operacyjny, kolumnę chirurgiczną i anestezjologiczną oraz lampy LED z kamerą full HD. System integracji cyfrowej, zapewnia możliwość routowania sygnałów wideo z kamer endoskopowych, kamery w lampie, kamery na sali operacyjnej i sygnałów z urządzeń peryferyjnych:

  • mikroskopu Zeiss Pentero 900;
  • neuronawigacji Medtronic S7;
  • śródoperacyjnego tomografu Medtronic O-arm;
  • toru wizyjnego artroskopu Linvatec Conmed full HD.

Dodatkową funkcją systemu integracyjnego na salach operacyjnych jest możliwość dwukanałowej rejestracji sygnału wideo oraz streamingu sygnału przez Internet do dowolnego miejsca na świecie, co ma istotne znaczenie w przypadku konsultacji, w czasie rzeczywistym, z operatorami, będącymi poza szpitalem. Istnieje również możliwość przywoływania obrazów diagnostycznych bezpośrednio do monitorów medycznych, znajdujących się w obrębie pola operacyjnego lub na duży monitor poglądowy, umieszczony w ścianie sali operacyjnej.

Blok Operacyjny wyposażony jest również w pomieszczenia dla sprzętu medycznego, sterylizatornię, śluzy pacjenta, pomieszczenia dla personelu oraz windę przelotową z dwiema parami drzwi, która zapewnienia odpowiednią i bezpieczną komunikację.

Blok Operacyjny Szpitala Vital Medic składa się z trzech sal operacyjnych:

  1. NIEBIESKIEJ – służącej do zabiegów neurochirurgicznych;
  2. BIAŁEJ – służącej do zabiegów ortopedycznych;
  3. ŻÓŁTEJ – służącej do małych zabiegów.