PORADNIA NEUROCHIRURGICZNA

W poradni neurochirurgicznej przyjmują:
 • dr n. med. Dariusz Łątka
  Specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii
  Konsultant Wojewódzki w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii
  Przewodniczący Rady Nadzorczej Vital Medic Sp. z o.o. oraz Vital Medic Education Sp. z o.o. w Kluczborku
  Terminy przyjęć: wtorek  16:00 – 18:00
  Cena konsultacji: 200,00 PLN
 • lek. med. Tomasz Krzeszowiec
  Specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii
  Ordynator Oddziału Neurochirurgii szpitala Vital Medic
  Terminy przyjęć: czwartek 9:00 – 13:00
  Cena konsultacji: 190,00 PLN

Neurochirurgia jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznaniem i leczeniem operacyjnym chorób układu nerwowego w obszarach mózgowia, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych oraz układu naczyniowego.

W Poradni Neurochirurgicznej szpitala Vital Medic prowadzona jest pełnoprofilowa diagnostyka oraz leczenie chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, obejmujące:

 • choroby naczyniowe mózgu;
 • neurotraumatologię, czyli następstwa urazów mózgu i kręgosłupa;
 • neuroonkologię, czyli nowotwory układu nerwowego i kręgosłupa;
 • zaburzenia czynnościowe układu nerwowego;
 • choroby nerwów obwodowych;
 • choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Diagnostyką i leczeniem zajmuje się zespół specjalistów neurochirurgii światowej sławy, wyszkolonych w ośrodkach naukowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Poradnia dysponuje również wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym, znajdującym się w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej szpitala Vital Medic. W skład aparatury diagnostycznej wchodzi ultranowoczesny rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy oraz cyfrowy rentgen, co ze względu na precyzyjny charakter zabiegów neurochirurgicznych umożliwia uzyskanie niezwykle szczegółowych danych, dotyczących badanego obszaru.

Na podstawie wyników badań, uzyskanych przy pomocy sprzętu diagnostycznego, neurochirurg kieruje pacjenta na leczenie rehabilitacyjne lub też, jeżeli stan pacjenta tego wymaga, na zabieg operacyjny.

Zarówno leczenie zachowawcze, stosowane zamiast zabiegu operacyjnego, jak i rehabilitacja pooperacyjna, mogą zostać przeprowadzone w Zakładzie Rehabilitacji szpitala Vital Medic. Również pacjenci skierowani oraz zakwalifikowani do zabiegu neurochirurgicznego mogą poddać się operacji w Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kluczborku.

Konsultacje neurochirurgiczne prowadzone są w ramach porad prywatnych i nie wymagają skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie, mailowo lub osobiście w Zakładzie Poradni Specjalistycznych szpitala Vital Medic.

Rejestracja:

telefon vm + 48 (77) 549 26 00

e-mail: rejestracja@vitalmedic.pl