O nas

Nowoczesny szpital Vital Medic

Vital Medic Sp. z o.o. istnieje od 27.10.2009 r. Na przestrzeni pięciu lat spółka zbudowała oraz funkcjonalnie wyposażyła ultranowoczesny szpital Vital Medic, będący innowacyjnym w skali kraju Centrum Leczenia Kręgosłupa.

Działalność szpitala Vital Medic koncentruje się na wyspecjalizowanych operacjach z zakresu neurochirurgii oraz ortopedii, a indywidualne i kompleksowe podejście do pacjenta w praktyce leczniczej to kluczowy aspekt jego funkcjonowania.

Zwyrodnienia kręgosłupa i narządów ruchu oraz schorzenia centralnego układu nerwowego są chorobami cywilizacyjnymi o wysokim znaczeniu, z uwagi na zakres i intensywność ich występowania. Wyzwanie, jakim jest kompleksowe leczenie tego typu schorzeń, stało się fundamentem realizacji budowy w Kluczborku szpitala Vital Medic o profilu neurochirurgiczno-ortopedycznym.

W związku z potrzebą dalszego rozwoju metod leczenia powołana została w 2014 r. jednostka badawczo-rozwojowa o nazwie Vital Medic Education Sp. z o.o., której głównym celem jest prowadzenie prac nad udoskonalaniem standardów medycznych.

Działania realizowane przez Vital Medic Education Sp. z o.o. wspierają funkcjonowanie szpitala Vital Medic w zakresie tworzenia i wdrażania innowacyjnych produktów i procesów terapeutycznych.